Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Pazartesi, Ekim 14, 2019
Buradasınız Home » Çalışma Hayatı » SGBP Tekgıda-İş Sendikası ve Çaykur İşçisinin Yanında
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

SGBP Tekgıda-İş Sendikası ve Çaykur İşçisinin Yanında 

sgbp
FacebookEmailPrintShare

Basın Açıklaması

Sendikal Güç Birliği Platformu Tekgıda-İş Sendikası’nın ve Çaykur İşçisinin Yanında

Tekgıda-İş Sendikası işverene ve sarı sendikaya karşı yaklaşık 4 yıl süren sendikal mücadelenin ardından mahkeme kararıyla toplu iş sözleşmesi yapma yetkisi aldı. 10 bine yakın işçiyi ilgilendiren görüşmelerde işverenin uyuşmaz tavrı nedeniyle anlaşma sağlanamadı. Tekgıda-İş Sendikası uyuşmazlık oluşması sonucu 50 yılı aşkın süredir örgütlü olduğu Çaykur’da tarihinde ilk kez greve çıkıyor. Çaykur işçisi tarihi bir greve hazırlanıyor.

Emek hareketinin ve emekçilerin yoğun baskı altında olduğu bu dönemde, Çaykur işçisinin grevi sadece Tekgıda-İş Sendikası için değil, tüm sendikal hareket için büyük önem taşımaktadır. Çaykur işçisinin grevi sendikal harekette yeni bir dönemin ilk adımı olacaktır. Bu nedenle Çaykur işçisinin grevi hepimizin grevi olacaktır.

22 Nisan tarihinde 58 işletmede aynı anda çıkılacak olan grevde, bizler Sendikal Güç Birliği Platformu’nu oluşturan sendikaların Genel Başkanları, Tekgıda-İş Sendikası’nın ve Çaykur işçisinin yanında olacağız. 22 Nisan sabahı hep birlikte mücadeleyi başlatacağız ve grev pankartını hep birlikte dalgalandıracağız. Tüm sendikaları, emekten yana siyasi partileri ve demokratik kitle örgütlerini de haklı mücadelelerinde Tekgıda-İş Sendikası’nın yanında olmaya, 22 Nisan günü grev pankartını birlikte asmaya davet ediyoruz.

Bilal Çetintaş
Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı ve Sendikal Güç Birliği Platformu Dönem Sözcüsü

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası