Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Perşembe, Haziran 20, 2019
Buradasınız Home » Haberler » Şişecam grevimiz coşkuyla başladı
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Şişecam grevimiz coşkuyla başladı 

grev1
FacebookEmailPrintShare

ŞİŞECAM’DA GREV BAŞADI
• Cam İşverenleri Sendikası ile Sendikamız arasında sürdürülen 24. Dönem Cam Grup Toplu İş Sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine 5800 cam işçisi 20 Haziran 2014 Cuma günü Şişecam’a ait 10 cam fabrikasında greve başladı

Cam işverenleri ile sürdürdüğümüz müzakerelerde, ücret zammı, düşük ücretli çalışanlar için talep edilen iyileştirme zammı, işe giriş ücreti ve bazı parasal haklar üzerindeki anlaşmazlık giderilemedi. Ayrıca, bu parasal maddeler kadar önemli olan, çalışanların iş güvencesine ve kazanılmış haklara dönük iki idari madde de uyuşmazlık konuları arasında yer almaktadır.

Grev uygulaması, Şişecam’a ait 6 şirkete bağlı 10 İşyerini ve 5800 cam işçisini kapsıyor. Grev  Paşabahçe Cam Sanayi A.Ş (Kırklareli, Mersin, Eskişehir Fabrikaları), Anadolu Cam Sanayi A.Ş. (Mersin fabrikası), Trakya Cam Sanayi A.Ş. ( Trakya Düz Cam, Trakya Otocam ve Mersin Fabrikaları), Anadolu Cam Yenişehir Sanayii A.Ş., Trakya Cam Yenişehir Sanayii A.Ş. ve Cam Elyaf Sanayi A.Ş. işyerlerinde uygulanmaya başladı.

Genel Başkan Bilal Çetintaş Kırklareli Cam, Trakya Cam ve Oto Cam işçilerinin grev çıkışına katılarak bir konuşma yaptı.

Kristal-İş Sendikası Genel Merkezi

grev3

grev1grev4grev2

 

 

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası