Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Perşembe, Haziran 20, 2019
Buradasınız Home » Haberler » CUMHURİYET’İN 91. YILI KUTLU OLSUN
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

CUMHURİYET’İN 91. YILI KUTLU OLSUN 

Kristal-İş Yeni Amblem
FacebookEmailPrintShare

Özgür, çağdaş ve demokratik bir ülke kurmak amacıyla 91. Yıl önce bugün Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının ilan ettiği cumhuriyeti bu yıl da coşku içerisinde kutluyoruz.

Bugün hepimiz için alışılagelmiş kazanımların o dönemde ileri ve devrimci uygulamalar olduğunun, laikliğin, demokrasinin, bağımsızlığın ve sosyal bir devlet olma yolunda atılan adımların öneminin farkındayız.

Bugün ülkenin ve komşu ülkelerin içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında, cumhuriyetin ilkelerinin ve kazanımlarının önemi daha da iyi anlaşılmaktadır.

Elbette 1923’te kurulan cumhuriyetin gayesi çocuk işçilerin olduğu, iş cinayetlerinin hızla arttığı, işsizliğin-yoksulluğun çoğaldığı, işçilerin haklarını arayamaz hale geldiği ve tüm toplum üzerinde baskı oluşturmuş olan bir rejim değildi. Cumhuriyetin gayesi halkın her kesiminin eşit temsil hakkının olduğu, demokratik, işçisini, memurunu, kadınını, çocuğunu koruyan bir devlet oluşturmaktı.

Bugün içinde bulunduğumuz durum bu gayeden çok uzakta olsa da, bizler cumhuriyetin öneminin ve değerlerinin farkındayız. Cumhuriyetin değerlerini daha ileri taşımak için çabalarımızı sürdüreceğiz. Modern, laik, demokratik, halkının yanında olan ve sosyal bir Türkiye için çalışmaya devem edeceğiz.

Tüm işçi sınıfının ve tüm halkın Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

KRİSTAL-İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası