Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Salı, Haziran 19, 2018
Buradasınız Home » Çalışma Hayatı » Sendikaya Üye Olmak Anayasal Haktır
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Sendikaya Üye Olmak Anayasal Haktır 

Kristal-İş Yeni Amblem
FacebookEmailPrintShare

DHL Express ve Akkim işçileri sendikal mücadelelerinde yalnız değildir.

Uluslararası kargo şirketi DHL Express’te çalışan ve Tüm Taşıma İşçileri Sendikasına üye olduktan sonra işlerinden çıkarılan işçiler ile İstanbul Hadımköy’ de faaliyet gösteren, Akkim Yapı Kimyasalları fabrikasında çalışan ve Petrol İş Sendikasına üye oldukları için işlerinden çıkarılan işçilerin firmaları önünde başlattıkları direnişi destekliyoruz.

İşçilerin, çalışma hürriyeti ile birlikte sendikaya üye olma hürriyetinin de koşulsuz şartsız tanınması taraftarı olduğumuzu, işçilerin anayasal haklarını kullanırken işlerinden çıkarmanın hukuksuz, insaniyet ve hakkaniyet kavramlarından son derece uzak olduğunu belirtmek isteriz.

Ancak ülkemizde gelinen noktada hem siyasi iktidar hem de cumhurbaşkanının talihsiz açıklamaları bu tür hukuksuzluklara adeta yol göstermekte ve cesaret vermektedir. Antidemokratik uygulamalar nedeniyle işçiler işsiz kalma korkusu yaşarken, hak arama mücadelelerinin önü de hızla kesilmektedir.

İşsizlik rakamlarının hızla yükseldiği, mevcut haklara saldırıların hız kazandığı ve kayıt dışı işçilik ile mücadelenin yetersiz kaldığı bir dönemde, sırf anayasal haklarını kullandıkları için yeni işsizler yaratmanın hiçbir mantıklı izahı olamaz. İşçi sınıfı tüm bu söylem ve eylemleri şüphesiz değerlendirecektir.

Bizler, işçilerin birlikte hareket ettiği sürece yenilmeyeceklerini, sınıf mücadelelerine devam etmeleri gerektiğini düşünüyor, bu haklı mücadelelerinde destekçileri olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

KRİSTAL-İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası