Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Cuma, Kasım 16, 2018
Buradasınız Home » Çalışma Hayatı » Taşeron İşçilik Çalıştayı Gerçekleştirildi
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Taşeron İşçilik Çalıştayı Gerçekleştirildi 

kristalis yeniamblem
FacebookEmailPrintShare

18.11.2017 tarihinde CHP tarafından düzenlenen Taşeron İşçilik Çalıştayı’na Sendikamız adına Genel Başkan Bilal Çetintaş katılım sağlamıştır.

Çalıştaya sendika ve konfederasyonların genel başkan ve temsilcilerinin yanı sıra diğer sivil toplum örgütlerinden de katılım sağlanmış ve işçilerin günümüzde yüz yüze olduğu sorunlar gündeme taşınmıştır.

Gündemde taşeron işçilik, işçilerin sendikal örgütlenme özgürlükleri, örgütlenme önündeki baskı ve engeller, kıdem tazminatı, 2018 yılı asgari ücreti ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra işçi aleyhinde gelişen süreçler ön plana çıkmıştır.

Yapılan çalıştayın hem taşeron işçiliğin seyrini değiştirmesi hemde önümüzdeki yıllarda kanayan bir yara halinden çıkması için faydalı olacağını ümit ediyoruz.  Bunun yanında sendikal örgütlenmelerde yaşanan engelleme ve baskıların da kamu oyuna taşınarak tartışılmaya açılması son derece önemlidir. Bilindiği üzere taşeron işçilik ve sendikal örgütlenme üzerine kurulan baskılar, buna bağlı işçi çıkarımları işçi sınıfının birlik ve beraberliği açısından büyük bir engel teşkil etmektedir. Ayrıca ülkemizdeki hayat pahalılığı karşısında işçilerin alım gücünün her geçen gün daha da zayıfladığı, bu durum karşısında örgütsüz işçinin daha da büyük mağduriyetler yaşadığı karşı karşıya olduğumuz acı bir gerçektir. Bu bağlamda yaklaşan yıl sonu itibari ile asgari ücretin tartışılması ve gündeme getirilmesi ayrıca önem arz etmektedir.

Ümidimiz, bu tarihte yapılan ve gelecekte de yapılacak olan emek çalıştaylarının işçi sorunlarının çözümünde yarar sağlaması ve işçi sınıfı nezdinde karşılık bulmasıdır.

1emek çalıştayı 4

2emek çalıştayı 2emek çalıştayı 6emek çalıştayı 5

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası