Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Cuma, Kasım 16, 2018
Buradasınız Home » Haberler » Sendikamız Üye Eğitimleri Başladı
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Sendikamız Üye Eğitimleri Başladı 

kristalis yeniamblem
FacebookEmailPrintShare

Sendikamızın üyelerine yönelik olarak düzenlediği eğitimler Eskişehir Şubesi toplantı salonunda 27 Kasım 2017 tarihi itibari ile başlamıştır. Eskişehir şubemizde 4 gün sürecek eğitimler şubelerimizin bulunduğu diğer il ve ilçelerde sırasıyla devam edecektir.

Üye eğitimlerimize sosyal güvenlik uzmanı ve aynı zamanda sosyal güvenlik danışmanımız olan Celal TOZAN ve uzun yıllarını sendikal mücadelelere adayan İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi‘nden Yüksek Kimya Mühendisi Erkan Arslan katıldı. 50 üyemizin katılımı ile gerçekleştirilen eğitimde Erkan Arslan, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu maddelerine yönelik açıklama ve değerlendirmelerinin yanı sıra ülkemizde yaşanan iş cinayetlerine dair gözlemlerini ve örgütlülük üzerine edindiği deneyimleri üyelerimizle paylaştı. Sosyal güvenlik danışmanımız Celal Tozan, yıllık ücretli izinler, ihbar ve kıdem tazminatı ve bu tazminatlarda zaman aşımı süreleri, genel sağlık sigortası uygulamaları, mazeret izinleri, zorunlu bireysel emeklilik ve iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarına ilişkin bir dizi süreç hakkında açıklamalarda bulunurken, sendikamız toplu sözleşme uzmanı Caner Güneş’de 25. Dönem Cam Grup Toplu İş Sözleşmesi, 6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu ve grev yasaklarına yönelik değerlendirmelerini üyelerimizle paylaştı.

Eğitim sonunda, Genel Merkez Eğitim Sekreteri İbrahim Öz, Genel Merkez Mali Sekreteri  Şeref Ömer Gülbaş, Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı, Erkan Arslan ve Caner Güneş’in üyelerimizle yaptığı karşılıklı soru cevaplarla üyelerimizin görüş ve önerileri alınmıştır. Üyelerimiz tarafından faydalı bulunmasını temenni ettiğimiz bu eğitimlerin, üyelerimizin kafalarında oluşan sorulara açıklık getirilmesi amacıyla şubelerimizin bulunduğu bölgelerde devam ettirilmesi planlanmaktadır.

Buraya Tıklayarak Facebook Adresimize Ulaşabilir ve Bizi Takip Edebilirsiniz

Buraya Tıklayarak Twitter Adresimize Ulaşabilir ve Bizi Takip Edebilirsiniz

IMG_1820 IMG_1823 IMG_1832y IMG_1848 IMG_1849 IMG_1852 IMG_1854 IMG_1855 IMG_1858 IMG_1859

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası