Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Çarşamba, Aralık 19, 2018
Buradasınız Home » Haberler » 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun 

kristalis yeniamblem
FacebookEmailPrintShare

8 mart

Her türlü koşulda yılgınlık göstermeden hayat mücadelesini sürdüren, üreten, alın teri akıtan değerli emekçi kadınlarımız. Cumhuriyet’in muhasır medeniyetinde kadın erkek ayrımı gözetmeksizin çıktığımız demokrasi yolculuğunda dünden daha fazla bugün değerlerimize ve haklarımıza sahip çıkmalıyız. Kadınlarımızı ötekileştirmek isteyen, baskılayan, kadını sadece cinsel obje gibi gören karanlık zihin yapısına karşı haklarımızı korumalı ve aynı kararlılıkla demokrasi yolculuğumuza devam etmeliyiz. Aksi halde hiç yaşanmaması gereken kadına şiddet, çocuk gelin, cinsel şiddet ve kadın cinayetlerine her geçen yıl daha fazla tanıklık etmek durumunda kalacağız.

Geride bıraktığımız 2017 yılında İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi verilerine göre 116 kadın işçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirirken, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun raporunda yer alan bilgilere göre ise aynı yıl 409 kadın öldürüldü, 387 çocuk cinsel istismara uğradı, 332 kadına ise cinsel şiddet uygulandı.

Kadınların karşı karşıya kaldığı şiddet, eşitsizlik, ayrımcılık ve sömürünün hiç yaşanmadığı bir dünya temennisi ile başta kadın üyelerimiz olmak üzere tüm emekçi kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü en içten duygularımızla kutluyoruz.

KRİSTAL-İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası