Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Cumartesi, Ocak 19, 2019
Buradasınız Home » Çalışma Hayatı » Şeker Fabrikalarının Satışına Yönelik Başlatılan Mücadele Devam Ediyor
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Şeker Fabrikalarının Satışına Yönelik Başlatılan Mücadele Devam Ediyor 

kristalis yeniamblem
FacebookEmailPrintShare

Türkşeker’e ait 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesine ilişkin Şeker-İş Sendikası tarafından Türkiye genelinde başlatılan ve toplumun geniş kesimlerinde büyük yankı uyandıran “Şeker Fabrikaları Satılmasın” başlıklı imza kampanyasında 1 milyon 690 bin imza toplandı.

Yine aynı imza kampanyası dahilinde, 30 ilde, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, ziraat odaları, üretici birlikleri, işçi ve memur sendikaları, muhtarlar ve bölge kanaat önderleri tarafından kendi el yazıları ile kaleme alınan imzalı ve kaşeli “ŞEKER FABRİKALARININ KURTULUŞU İÇİN MİLLİ MUTABAKAT” tutanakları hazırlandı.

Toplanan imza ve tutanaklar üyesi olduğumuz Türk-İş Konfederasyonu’nun başkanı Sayın Ergün Atalay’ a, toplantı sonrasında Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ a teslim edilmek üzere sendika başkanlarının ve yönetim kurulu üyeleri’nin katılım sağladığı bir basın toplantısıyla teslim edildi. Sendikamız Genel Başkanı Bilal Çetintaş’ ın katılım sağladığı basın toplantısında, Türk-İş binası önüne gelen Şeker-İş Sendikası üyeleri de hazırladıkları pankart ve sloganlarla destek verdi. 

Talebimiz, yaklaşık 1575 köyde yaşayan 48 bin civarında pancar üreticisi çiftçinin ve geçimini bundan sağlayan binlerce işçinin haklarıyla birlikte, gıda gibi stratejik bir alanda faaliyet gösteren şeker fabrikalarının modernizasyonun yapılarak iyileştirilmesi, korunması ve işsizliğin daha da fazla artmaması için özelleştirme politikalarından acilen vazgeçilmesidir.

IMG-20180327-WA0000 (1)Türk-iş Şeker Fabrikaları İmza Teslimi

Şeker iş üyeleri

KRİSTAL-İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası