Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Cumartesi, Ocak 19, 2019
Buradasınız Home » Haberler » Sendikamızın Genel Merkez Yöneticileri ve Şube Başkanları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Meclis’teki Makamında Ziyaret Etti
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Sendikamızın Genel Merkez Yöneticileri ve Şube Başkanları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Meclis’teki Makamında Ziyaret Etti 

Kristal-İş
FacebookEmailPrintShare

Sendikamızın genel merkez yöneticileri ve şube başkanları, samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret öncesinde, 10 Nisan 2018 tarihinde, Meclis’te gerçekleştirilen CHP grup toplantısına katıldılar. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkemizin yoğun gündemi çerçevesinde konuşmasını yaptığı grup toplantısında önemli konu başlıkları gündeme taşındı. Güvenlik güçlerimizin karşı karşıya oldukları zorluklar, artan hayat pahalılığı, yanlış tarım politikaları ve çiftçilerin sorunlarının çözümlenmemesi sonucunda azalan tarım faaliyetleri ve bunun sonucunda ithalata artan bağımlılık öne çıkan gündem maddeleri oldu.

-Kılıçdaroğlu, uzun zamandır tartışmaları devam eden ve yurttaşların büyük tepkisine neden olan şeker fabrikalarının özelleştirilmesine de büyük tepki gösterdi. Konuşmasında, şeker fabrikalarının satışının durdurulmasına yönelik olarak toplanmış olan 1 milyon 690 bin imzanın karşılıksız bırakıldığını, imzalara rağmen satışların gerçekleştirilmeye başlandığını ve dolayısıyla halkın iradesinin yok sayıldığını belirterek, AKP hükümetine ağır eleştirilerde bulundu.

-Kılıçdaroğlu, konuşmasının sonunda iktidara geldiklerinde halkın refahı ve ülke sorunlarının çözümü için çalışacaklarını belirterek, tüm yurttaşların haklarına eşit birey olarak saygı duyacaklarını dile getirdi.

Grup toplantısında sivil yurttaşların ve sivil toplum örgütlerinin geniş bir katılım sağladıkları gözlemlendi.

Basın toplantısının akabinde Meclis’teki makam odasında yöneticilerimizi kabul eden Kılıçdaroğlu ile samimi bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede işçilerin, sendikaların ve diğer sivil toplum örgütlerinin sorunları ve çözüm yolları karşılıklı olarak değerlendirildi. Görüşmede ülkemizin içerisinden geçmekte olduğu sancılı sürece tekrar değinen Kılıçdaroğlu, yanlış iç ve dış politikalar sonucunda işçi sınıfının da dar boğaza düştüğünü, meşru bir hak olan grev hakkının yasaklarla engellendiğini ve işçilerin asılsız gerekçelere dayanan antidemokratik uygulamalarla yüz yüze bırakıldığını belirtti.

Karşılıklı memnuniyet ifadeleriyle son bulan görüşmenin sonunda, üzerinde el işlemelerinin bulunduğu el yapımı cam vazo, Sendikamız Genel Başkanı Bilal Çetintaş tarafından, sendikamız ve üyelerimiz adına Sayın Kılıçdaroğlu’na hediye edildi.

Genel merkez yöneticilerimiz ve şube başkanlarımız, Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirilen görüşme sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Sayın Seyit Torun ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Kâtip Üyesi, Kırklareli CHP Milletvekili Sayın Vecdi Gündoğdu’yu Meclis’teki makamlarında ziyaret ederek görüşmelerini sonlandırdılar.

10 Nisan 2018 CHP Grup Toplantısı IMG_0001 IMG_0014IMG_0006 IMG_0008IMG_0019IMG_0010 IMG_0011IMG_0017IMG_0021IMG_0012IMG_0038 IMG_0040 IMG_0042 IMG_0047 IMG_0048IMG_0026 IMG_0053

10 Nisan 2018 TBMM

KRİSTAL-İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası