Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Perşembe, Haziran 20, 2019
Buradasınız Home » Haberler » Trakya’da Tarım Buluşması
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Trakya’da Tarım Buluşması 

Kristal-İş Sendikası
FacebookEmailPrintShare

Genel Başkanımız Bilal Çetintaş, Babaeski Ziraat Odası’nca 20 Eylül Perşembe günü Kırklareli ilimizin Babaeski ilçesinde düzenlenen “Trakya’da Tarım Buluşması” programına katıldı.

Bölge çiftçilerinin ve bölgede bulunan sivil toplum örgütlerinin yoğun katılım sağladığı gözlemlenen etkinlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bölge halkına seslendi. Tarımda yaşanan sorunlar neticesinde Trakya Bölgesi’nde toprak satışının arttığını ve bilinçli olarak yapılan toprak alımlarının kimler tarafından yapıldığının sorgulanması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, çiftçilerin borçlarının faiz eklenmeden acilen yapılandırmaya tabi tutulması gerektiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, hangi partiye oy vermiş olursa olsun CHP’nin hiçbir çiftçiyi yalnız bırakılmayacağını, çiftçinin Mustafa Kemal Atatürk’ün demiş olduğu gibi “köylünün milletin efendisi” olduğunu belirtti ve alın terinin kutsal olduğunu vurguladı.  Çiftçilerin haklarını bilmediğini, milli gelirden payına düşen yüzde 1’lik payı alamadığını da sözlerine ekleyen Kılıçdaroğlu, çiftçilerin devletten 100 milyar lira alacaklı olduğunu dile getirerek çiftçilerin dava yoluyla bu alacaklarını talep etmelerini istedi.

4 6b2 Babaeski 2

 

Fotoğraflar: Sedat Evren

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası