Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Perşembe, Haziran 20, 2019
Buradasınız Home » Haberler » Yeni Yılınız Kutlu Olsun
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Yeni Yılınız Kutlu Olsun 

Kristal-İş Sendikası
FacebookEmailPrintShare

2018 yılı sadece Türkiye’de değil tüm dünyada işçilerin ve sivil halkların hak mücadelelerine tanıklık edilen bir yıl oldu.
Dünya genelinde işçiler, değişim isteyen halklar mitingler, grevler ve kitlesel eylemlerle taleplerini duyurdu. Eylemlerin hala sıcaklığını koruduğu Fransa başta olmak üzere İran, Filistin, Nikaragua, Macaristan, Bangladeş, Ermenistan 2018 yılında uzun süreli eylemlere ve kitlesel protestolara sahne olan başlıca ülkelerden oldu.

2018 yılı, Türkiye işçi sınıfı için de zor bir yıl olarak geride kaldı. İşçiler ve emekçiler için sömürünün, şiddet ve gözaltıların, tutuklamaların, güvencesizliğin, yoksulluğun, işsizlik ve ölümün reva görüldüğü bir yıl oldu. Öte yandan ülkenin dört bir yanında işçilerin gasp edilen hakları için verdikleri mücadeleler tarih sayfalarında yerini aldı. Halen Flormar, Cargill, Babacanlar Kargo ve daha birçok işyerinde onlarca hatta yüzlerce işçinin mücadelesi devam ediyor. Mücadelelerin yanında iş cinayetlerinin, işçi intiharlarının ve intihar girişimlerinin had safhada yaşandığı bir yıl oldu. Öyle ki 2018 yılının on bir aylık döneminde en az 1797 işçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi.(İSİG)

Dileriz 2019 yılı, hak gasplarının son bulduğu, hakların engellenmediği, grevlerin yasaklanmadığı, örgütlenmelerin önündeki engellerin kaldırıldığı, iş cinayetlerinin ve intiharlarının yaşanmadığı, işçi sınıfının refahının arttığı kazanımlarla dolu bir yıl olur.

Bu düşünce ve duygularla başta üyelerimiz ve aileleri olmak üzere tüm işçi sınıfımızın yeni yılını kutluyoruz.

KRİSTAL-İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası