Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Cuma, Mayıs 24, 2019
Buradasınız Home » Haberler » Ekrem İmamoğlu ve Coşkun Tosun sendikamızı ziyaret etti
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Ekrem İmamoğlu ve Coşkun Tosun sendikamızı ziyaret etti 

IMG_8066-1
FacebookEmailPrintShare

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ve Beykoz Belediye Başkan adayı Coşkun Tosun, 21 Şubat Perşembe günü sendikamıza kısa bir  ziyarette bulundular. Bu ziyarette İmamoğlu ve Tosun’a CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, bir grup CHP’li ve basın mensupları eşlik etti.

Genel Başkanımız Bilal Çetintaş yaptığı kısa hoş geldiniz konuşmasında bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yerel yönetimlerin işçiler, diğer emekçi kesimler ve aileleri için taşıdığı önemi vurgulayan Çetintaş, halkın yaşam alanlarının belediyelerce düzenlendiğini, yerelde belediyelerin doğru adımları attıkları durumlarda ülke genelinde de refah düzeyinin yükseldiğini belirtti.

Ekrem İmamoğlu ise konuşmasında sendikaları demokrasinin yapı taşı olarak nitelendirerek, Beykoz ve Paşabahçe’de işçi sınıfının köklü bir tarihi olduğunu, Beykoz’un tarihinde güçlü sınıf mücadelelerinin yer aldığını, Kristal-İş’in de bu sınıf mücadelelerinin önemli bir parçası olarak varlığını sürdürdüğünü ifade etti. İmamoğlu sözlerinin devamında Beykoz’un konumu ve sahip olduğu doğa varlıkları nedeniyle korunması gerektiğini, bir düzenleme yapılması gerekiyorsa da bunun bölge halkı ve bölgedeki STK’ların katılımıyla, demokratik bir biçimde yapılması gerektiğini söyledi.

IMG_8044-1 IMG_8045-1 IMG_8052-1 IMG_8054-1 IMG_8060-1 IMG_8066-1

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası