Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Cuma, Mayıs 24, 2019
Buradasınız Home » Haberler » Camiş Madencilik A.Ş.’de yetki davası lehimize sonuçlandı
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Camiş Madencilik A.Ş.’de yetki davası lehimize sonuçlandı 

hukuk
FacebookEmailPrintShare

   29 Eylül 2014 tarihinde iş yerinde çoğunluğu sağladığımız Çalışma Bakanlığı tarafından tespit edilen Camiş Madencilik A.Ş. iş yerinde adım adım toplu iş sözleşmesi sürecine yaklaşıyoruz.
   Bilindiği üzere iş yerinde elde ettiğimiz çoğunluğa ve iş yerinin iş koluna, işveren tarafından itiraz edilmiş, akabinde de yargı süreci başlamıştı. İş yerinin “Madencilik ve Taş Ocakları” iş kolunda yer aldığına dair yapılan itiraz sonrası, Çalışma Bakanlığı yayınladığı bir tebliğ ile bu iş yerinin “Madencilik ve Taş Ocakları” iş kolunda yer aldığını duyurdu. Bu tespite sendikamızın yaptığı itiraz sonrası başlayan iş kolu tespit davası 2018 yılının Kasım ayında Yargıtay aşamasında lehimize sonuçlandı ve iş yerinin İş Kolları Yönetmeliği’nin 11 sıra numaralı Çimento, toprak ve cam iş kolunda yer aldığına hükmedildi.
Bu kararın ardından, 5 Mart 2019 tarihinde, Bilecik 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen yetki tespit davasında da 2014/426 Esas sayılı dosyayı inceleyen mahkeme, davayı lehimize sonuçlandırdı. İşverenin bu karara yaptığı itiraz da mahkemece reddedildi.

5 Mart 2019 Camiş Madencilik Yetki Davası

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası