Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Cumartesi, Ocak 19, 2019
Buradasınız Home » Haberler » IndustriAll Europe İcra Kurulu Toplantısı Brüksel’de Gerçekleştirildi
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

IndustriAll Europe İcra Kurulu Toplantısı Brüksel’de Gerçekleştirildi 

kristalis yeniamblem
FacebookEmailPrintShare

IndustriAll Europe tarafından 12-13 Aralık 2017 tarihlerinde, Belçika’nın Elewijt kentinde düzenlenen İcra Kurulu Toplantısına sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Bilal Çetintaş ve Toplu Sözleşme Uzmanımız Caner Güneş katılım sağladı.

Avrupa Sendikalar Konfederasyonu Konfederal Sekreteri Esther Lynch ve IndustriAll Küresel Sendika Genel Sekreter Yardımcısı Atle Hoie’nin de katılım sağladığı toplantıya Avrupa’da kimya, ilaç, metal, petrol, tekstil, cam gibi işkollarında faaliyet yürüten sendikaların IndustriAll Avrupa Sendikası temsilcileri katıldı.

industriall-logo-extra_largeGeride bırakılan dönemin Yönetim Kurulu raporlarının onaylanması ve IndustriAll Avrupa Genel Sekreteri Luc Triangle tarafından sunumu yapılan, IndustriAll Avrupa Sendikası Haziran-Aralık 2017 Dönem Faaliyet Raporları ile başlayan toplantıda Ester Lynch, “Sosyal Hakların Avrupa Ayağı” ve “Ücret Artış Kampanyası” konusunda sunum yaptı.

Toplu sözleşmeler, toplumda refah ve sosyal koruma sağlamak amacıyla uygulanan ve uygulanabilecek sosyal politikalar ve buna bağlı gelişen sosyal haklar, sosyal hakların Avrupa’da ki ayağı ve ücret artışları için girişilen eylemsellikler ağırlıklı olarak tartışılan konular oldu.
Bu konulara ilaveten sendikaların önümüzde ki süreçlerde güçlendirilmesi, işçilerin günümüzde karşı karşıya olduğu sorunlar, işçi hakları ve Avrupa’nın sanayi politikaları da konuşulan konular arasında yer aldı.

2 3

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası