Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Cuma, Eylül 20, 2019
Buradasınız Home » Çalışma Hayatı » OHAL’ de Güçlü 1 Mayıs
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

OHAL’ de Güçlü 1 Mayıs 

Untitled-2
FacebookEmailPrintShare

OHAL’ de Güçlü 1 Mayıs

İşçiler, köylüler, emekliler, atanamayan öğretmenler… Kısacası hakları gasp edilen, adaletsizliğin pençesinde haksızlığa uğrayan, alın terinin karşılığını alamayanlar bir kez daha OHAL gölgesinde kutlanan 1 Mayıs’ ta alanlardaydı.

Binlerce emekçi alanlara akın etti

İstanbul, Gebze, Hatay, Mersin, Tekirdağ, Eskişehir… Türkiye’ nin dört bir yanındaki alanlarda bir araya gelen binlerce emekçi, güvencesiz ve esnek çalışmaya, taşerona kadro uygulamasıyla yaratılan ayrımcılığa, grev yasaklarına, yoksulluğa, yolsuzluğa, hukuksuzluğa, hukuk sınırlarını aşan Kanun Hükmünde Kararname’ lere, özelleştirmelere, iş cinayetlerine, iş cinayeti davalarının sonuçsuz kalmasına, hakkını arayanlara uygulanan şiddet ve baskıya tepkilerini gösterdiler.

Hep bir ağızdan türküler söyleyen, kol kola halaylar çeken işçiler, iş cinayetlerinde ve işçi hakları mücadelesi içinde kaybettikleri kardeşlerini andılar.

Sendikamızın Genel Merkez Yönetim Kurulu’ da, Türk-İş’in Hatay ilimizin İtfaiye Meydanı’ nda düzenlediği 2018 yılı 1 Mayıs etkinliklerine katıldı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak’ ın konuşma yaptığı 1 Mayıs kutlamasında çalışma hayatının çeşitli sorunları, başta taşerona kadroda yaşanan sıkıntılar, şeker fabrikalarının satılması, vergide adaletsizlik, iş cinayetleri, ILO’da temsil, sendikal baskılar, işten çıkarmalar olmak üzere, birçok konuda görüş ve talepleri dile getirildi.

Şubelerimizin bulunduğu Lüleburgaz, Gebze, Eskişehir, Mersin ve Bursa’da da kardeş sendikalarımız, diğer sivil toplum örgütleri, üyelerimiz ve şube yönetim kurullarımızın katılımıyla coşkulu kutlamalar gerçekleştirildi.

1 226101291 Mayıs 2018-41Bursa 1.5.2018-1144gebze_de_1_mayis_kutlamasiIMG_7471IMG_7734istanbul-da-1-mayis-coskusu

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası