Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Perşembe, Şubat 21, 2019
Buradasınız Home » Haberler » Çorlu’da meydana gelen tren kazası tüm yönleriyle soruşturulmalıdır!
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Çorlu’da meydana gelen tren kazası tüm yönleriyle soruşturulmalıdır! 

Kristal-İş
FacebookEmailPrintShare

Halkalı-Uzunköprü seferini yapan banliyö treninin pazar günü Çorlu yakınlarında raylardan çıkarak devrilmesiyle gerçekleşen ve 24 kişinin hayatını kaybettiği, 318 kişinin ise yaralandığı tren faciası hepimizi derinden sarstı. Kristal-İş Sendikası olarak kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz.

Resmi ağızlarca şu ana kadar yapılmış olan ve bu korkunç kazaya sebep olarak olağanüstü hava şartlarını gösteren açıklamalar hiç kuşkusuz tatmin edici olmaktan çok uzaktır.

Kazaya yol açan nedenler tüm yönleriyle, ayrıntılı olarak ve bütünsel bir perspektifle araştırılmalıdır.

Dolgu yapısının teknik açıdan uygun bir biçimde yapılmadığı ve kamu otoritesi tarafından uygun şekilde denetlenmediği iddiaları üzerinde özellikle durulmalıdır. Örneğin, kimi uzmanlar inşaat ihalesinin bilgi ve becerisi olmayan müteahhitlere verildiğine işaret etmektedir.

Ayrıca, taşeronlaşma ve liyakat sorununun kazaya davetiye çıkarıp çıkarmadığı sorusu da mutlaka sorulmalı ve doyurucu bir biçimde cevaplandırılmalıdır.

Bu facianın son olmasını diliyoruz, tüm sorumluların en kısa sürede tespit edilmesini ve haklarında gerekli yasal işlemlerin yapılmasını bekliyoruz.

KRİSTAL-İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası