Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Cuma, Mart 22, 2019
Buradasınız Home » Haberler » Knauf’ta sıra toplu iş sözleşmesinde
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Knauf’ta sıra toplu iş sözleşmesinde 

Kristal-İş
FacebookEmailPrintShare

IMG_7045Sendikamız Knauf Insulation İzolasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de yaklaşık bir buçuk yıldır sürdürdüğü örgütlenme çalışmasını başarıyla sonuçlandırmak üzere.

2018 yılının Nisan ayından bu yana zaman zaman bir araya gelip görüştüğümüz Knauf Türkiye yöneticileri, yetki davasını sendikamızın lehine sonuçlandıran mahkeme kararına itiraz etmeyeceklerini sendikamıza bildirdiler. Dolayısıyla, sendikamızın Knauf Insulation İzolasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de TİS yapmaya yetkili sendika olduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca gönderilecek yetki belgesiyle önümüzdeki günlerde kesinleşmiş olacak.

Bu süre boyunca Knauf Insulation İzolasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. işyerindeki üyelerimiz sendikal örgütlülüklerine büyük bir sabırla sahip çıktılar ve üst kuruluşumuz IndustriALL ve Alman IG BCE sendikası da konuyu doğrudan şirketin Almanya’daki Genel Merkezi nezdinde gündeme getirdi.

16 Temmuz Pazartesi günü sendikamızın genel merkezinde Knauf Türkiye yöneticileriyle yaptığımız toplantıda, şirket yetkililerine geçtiğimiz Nisan ayında sunmuş olduğumuz öntaslak üzerinde görüşmelerimizi sürdürdük. Yetkimizin resmi kanallardan tarafımıza bildirilmesinin ardından, çok kısa bir süre içinde, bu işyerinde üyelerimizin talepleri doğrultusunda bir TİS imzalayacağımızı umuyoruz.

Knauf Türkiye’nin mahkeme kararını temyiz etme ve süreci biraz daha uzatma olanağını kullanmayarak işçilerinin tercihine saygı göstermiş olmasını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz.

Aileleri, eşleri ve çocuklarıyla birlikte güçlü bir irade gösteren Knauf Insulation İzolasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. işçilerine ve bu mücadelede bizlere destek veren IndustriALL ve Alman IG BCE sendikasına teşekkür ediyoruz.

KRİSTAL-İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası