Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Pazartesi, Ekim 14, 2019
Buradasınız Home » Haberler » IndustriALL üyesi Kristal-İş’in temsil ettiği Türkiye’deki İzocam işçileriyle dayanışma içinde
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

IndustriALL üyesi Kristal-İş’in temsil ettiği Türkiye’deki İzocam işçileriyle dayanışma içinde 

greve doğru paylaşım
FacebookEmailPrintShare

Sevgili kız ve erkek kardeşlerimiz,

Size bu mektubu Türkiye dahil, dünyanın dört bir yanında madencilik, enerji ve imalat sektörlerinde elli milyondan fazla işçiyi temsil eden IndustriALL Küresel Sendika adına, İzocam’da verdiğiniz mücadeleye olan tam desteğimizi ve dayanışmamızı dile getirmek için yazıyorum.

Sizlerin geçtiğimiz yıllarda verdiğiniz adil ve dürüst mücadeleyi yakından takip ettik ve şirket yönetiminden, İzocam yönetimini Kristal-İş’i yetkili sendika olarak tanımasını ve Kristal-İş’le hem şirketin hem de işçilerin çıkarlarını gözeten adil bir çözüm bulmak için iyi niyetle müzakere etmesini sağlamak için sahip oldukları etki gücünü kullanmalarını bir çok kez talep ettik.

Ayrıca, Saint-Gobain sendika ağını bilgilendirerek destek talep ettik ve ağ üyelerine sizin meşru taleplerinizin karşılanması için şirket yönetimine baskı yapmaları çağrısında bulunduk. 

İzocam’da sendikanın ve toplu iş sözleşmesi sürecinin tanınması da dahil, temel sendikal haklara saygı gösterilmesini sağlamak yolunda verdiği mücadelede Kristal-İş’le dayanışma içindeyiz.

Dayanışma duygularımla,

Valter Sanches Genel Sekreter

IndustriALL Global

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası