Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Salı, Temmuz 16, 2019
Buradasınız Home » Haberler » 2019 yılı sendikal eğitim çalışmalarımıza Balıkesir’de başladık
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

2019 yılı sendikal eğitim çalışmalarımıza Balıkesir’de başladık 

IMG_9068 Ön Görsel
FacebookEmailPrintShare

Sendikamızın 2019 yılındaki ilk eğitim seminerini 2-3 Mayıs 2019 tarihlerinde, Balıkesir’de gerçekleştirdik.

Balıkesir Sanayi Odası’nın toplantı ve seminer salonunda düzenlenen seminerlere Şişecam Elyaf Sanayii A.Ş.’nin Balıkesir’deki üretim tesislerinde çalışan 50’ye yakın üyemiz katıldı. Katılımcıların tamamı bu işyerinde kısa bir süre önce çalışmaya başlamış, dolayısıyla, sendikamıza yeni üye olmuş üyelerimizden oluşuyordu.

Açılış konuşmalarını Genel Merkez Eğitim Sekreterimiz İbrahim Öz ve Gebze Şube Başkanımız Cihat Ergin’in yaptığı seminerlerde, Toplu Sözleşme Uzmanımız Caner Güneş ve Dış İlişkiler ve Eğitim Uzmanımız Kemal Ülker aşağıdaki konularda sunumlar yaptılar:

  • İşçi kime denir? Sendika nedir?
  • Dünden bugüne dünyada ve ülkemizde sendikalar
  • Sendikamız Kristal-İş
  • Toplu iş sözleşmesi süreci

Her iki seminer de soru-cevap ve katkı bölümüyle sona erdi.

3 Mayıs Cuma günü yapılan eğitim seminerinin kapanışına Balıkesir’deki üyelerimizi ziyaret eden Genel Başkanımız Bilal Çetintaş ve diğer genel merkez yöneticilerimiz de katıldılar. Genel Başkanımız kapanış bölümünde kısa bir konuşma yaptı.

Üyelerimiz eğitim programı süresince edindikleri temel sendikal bilgilerin ışığında Türkiye’de işçi sınıfının tarihsel gelişimi ve günümüzdeki güncel sorunları üzerine karşılıklı konuşma ve tartışma fırsatı yakaladılar.

Bu bağlamda eğitim çalışmamıza katılan değerli üyelerimize teşekkür ediyor, eğitimlerimizin birlik ve beraberliğimize katkı sunacağına inanıyoruz.

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası