Kristal-İş Sendikası Kurumsal İnternet Sitesi, Hoşgeldiniz|Pazar, Aralık 8, 2019
Buradasınız Home » Haberler » Mücadelemiz sürüyor
  • Bizi Sosyal Medyada İzleyin veya Yazın

Mücadelemiz sürüyor 

Çetaş İşçileri
FacebookEmailPrintShare

Mücadele Sürüyor

Düzce Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Düzce Cam, Birlik Cam ve Samsun’un Kavak ilçesinde bulunan Çetaş Cam fabrikalarında, sendikalı oldukları için fabrikaları kapatılan ve işten atılan Kristal-İş üyeleri mücadelelerini sürdürüyor.Çetaş İşçileri

26 Temmuz’da greve çıkan Düzce Cam işçilerinin grevi 126’ncı, 25 Eylül’de fabrikaları kapatıldığı için Çetaş Cam fabrikasının önünde aynı gün direnişe başlayan, 15 Ekim’den bu yana da grevde olan cam işçilerinin direnişi de 65’inci gününe ulaştı.

Dayanışma devam ediyor

Bölge halkının ziyaretlerinin yanında daha önce Türk-İş’e bağlı sendikaların Samsun Şube Yöneticileri tarafından ziyaret edilen Çetaş Cam işçileri, KESK Samsun Şubeler Platformu üyesi sendikaların yöneticileri tarafından da ziyaret edildi.

Direnişlerine 590’ıncı gününde Cargill fabrikası önünde devam eden Tekgıda-İş üyesi Cargill işçileri de bir video yayınlayarak dayanışma mesajlarını ilettiler Çetaş ve Düzce Cam işçilerine. Yine aynı şekilde Çetaş Cam işçileri de karşı bir video çekerek desteklerini sosyal medyadan duyurdu Cargill işçilerine.Cargill

Sakarya’da faaliyet gösteren Saicapack fabrikasında çalışırken Selüloz-İş’e üye olan ve sonrasında sendikaya üye olduğu için 29 Mayıs’ta işten atılan Saicapack işçileri ve Selüloz-İş Uzmanı Aykut Günel’de Düzce Cam işçilerini ziyaret edenler arasındaydı.

Sorunlarımız ortak, mücadelemizde

Düzce’de, Samsun’da, Sakarya’da, İstanbul’da…kısacası Türkiye’nin her bir köşesinde işçilerin sorunları aynı.

Sorunlarımız ortak mücadelemiz dindire ortak olmalı diyen Düzce Cam işçileri dayanışmayı büyütmek için imza kampanyası yürütüyorlar. Cam işçileri 20 Kasım’da Düzce meydanında başlattıkları imza kampanyasıyla seslerini geniş kitlelere duyurmaya çalışıyorlar.

İmza71093461_10219142656184965_8746674441305456640_ofkesk_ziyaret_cetas_8110bd4d257ae3dfed39

İlgili Yazı ve Haberler:

FacebookEmailPrintShare
About the author: kristal

Kristal-İş Sendikası